DANIEL I MARIUSZ ZWYCIĘZCAMI BILETU NA FINAŁ ŚWIATOWY ROKA

W miniony weekend, kierowcy kartingowi ścigający się w serii ROK Cup Poland zakończyli sezon w Polsce. Podobnie jak przed rokiem, ostatnie dwie rundy Pucharu ROK’a odbyły się w Poznaniu. Na zawodach obecni byli również zawodnicy D&D Motorsport, którzy wystartowali w czterech kategoriach. Szczególnym sukcesem podsumował weekend Daniel Zając- startujący w najbardziej zaawansowanej kategorii ROK GP. Został on liderem sezonu 2015, a także zdobywcą biletu na Finał Światowy serii w Lonato.

W ROKu GP oprócz Daniela, ścigał się także Mariusz Szymczak. W pierwszym finale 14 rundy, Daniel po starcie z drugiej pozycji, minął szachownicę jako pierwszy, z kolei Mariusz był drugi. W finale kierowcy D&D wystartowali z pierwszej linii. Po oddaleniu się od reszty stawki, zwyciężył Daniel. Mariusz odpierał ataki Idalii Czarnockiej, która jechała tuż za nim. W rezultacie zawodnik wybronił swojej pozycji i minął metę jako vice-lider. Tego dnia Daniel stanął na najwyższym stopniu podium, z kolei Mariusz uplasował się na drugim miejscu.
Niedzielne kwalifikacje zwyciężył Mariusz, natomiast Daniel uzyskał piąty czas. Przedfinał bezkonkurencyjnie wygrał Mariusz, z kolei Daniel awansował na czwartą pozycję. Ostatni wyścig sezonu, okazał się pechowy dla Mariusza, który nie ruszył z pola startowego- powodem była awaria techniczna. Daniel zajął drugą pozycję. W klasyfikacji 14 rundy Daniel był 2, a Mariusz 8.
W klasyfikacji generalnej sezonu, zwyciężył Daniel. Mariusz zajął 3 pozycję. Obaj kierowcy otrzymali bilety na Finał Światowy.

W kategorii Junior ROK, weekend do udanych zaliczyć może Marcin Zając. Mimo pechowego kontaktu z innym kierowcą w sobotnim przedfinale i spadkiem na odległą pozycję, zawodnik po dynamicznej jeździe w finale dojechał na wysokiej czwartej lokacie. Drugi z kierowców ścigających się w tej kategorii - Jacek Pawlak, pierwszy wyścig ukończył na 13 miejscu, z kolei w finale zajął 12 pozycję.
Podczas niedzielnego przedfinału, obaj kierowcy D&D uczestniczyli w incydencie. Omijając stłuczkę stracili sporo oczek i dojechali na odległych pozycjach. W wyścigu finałowym Marcin ponownie zaliczył spory awans. Startując z 11 miejsca, wyścig ukończył na 5 pozycji. Jacek bieg podsumował 16 rezultatem. Zawodnicy sezon ukończyli na: Marcin- 11, Jacek- 15 miejscu.

Drugie zawody zaliczyli: Jakub Rybka - startujący w Mini ROKu, oraz Franek Pawlak, ścigający się w kategorii Baby ROK. Zawodnicy w dalszym ciągu nabywają doświadczenia niezbędnego kierowcy wyścigowemu.

Kolejny raz w tym sezonie kierowców teamu D&D Motorsport ujrzymy podczas Finału Światowego serii ROK CUP na torze South Garda Karting w Lonato.