Awaria Hołowczyca i uraz Kaczmarskiego

Pokonany w półfinale przez awarię silnika, Krzysztof Hołowczyc tym razem nie wystąpi w finałowym wyścigu RX Lites Cup. Z pierwszego półfinału awansowali Kevin Eriksson, Thomas Bryntesson i Oliver Eriksson, z drugiego - Kevin Hansen, Tobias Brink i Simon Olofsson.

W pierwszych kwalifikacjach RX Lites Cup na Lydden Hill Race CircuitMartin Kaczmarski zajął ósme, Krzysztof Hołowczyc dziesiąte miejsce. Obydwaj kierowcy LOTTO Team ukończyli swój wyścig na trzeciej pozycji. W pierwszym wyścigu Kaczmarski został sklasyfikowany za Kevinem Erikssonem i Tobiasem Brinkiem. Hołowczyc prowadził do ostatniego okrążenia wyścigu 2. Po Joker Lapie spadł za nowego w serii, 18-letniego Thomasa Bryntessona i za Olivera Erikssona.

Po drugich kwalifikacjach RX Lites Cup na torze Lydden Hill. Martin Kaczmarski zajmował dziewiąte miejsce, mając za sobą kolegę z LOTTO Team, Krzysztofa Hołowczyca. W drugiej serii kwalifikacji najszybszy okazał się debiutant Thomas Bryntesson, do ubiegłego roku kartingowiec. Krzysztof Hołowczyc wygrał pierwszy wyścig, wyprzedzając Tristana Ovendena i Simona Vågø Syversena. Tor przesychał i uzyskiwano coraz lepsze czasy. Martin Kaczmarski zajął czwartą lokatę w wyścigu 2, w którym górą był Bryntesson. W wynikach kwalifikacji 2 Kaczmarski znalazł się na siódmej, Hołowczyc na 9 pozycji.

Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski spotkali się w wyścigu podczas trzecich kwalifikacji RX Lites na Lydden Hill. W wewnętrznym pojedynku LOTTO Team górą był olsztynianin, który osiągnął metę jako trzeci - 72 setne przed Kaczmarskim. Przed polskimi kierowcami finiszowali Simon Olofsson i Joachim Hvaal. Hołowczyc ukończył kwalifikacje 3 na ósmej pozycji, tuż przed Kaczmarskim.

Po sobotniej części zawodów Martin Kaczmarski zajmował 9 miejsce, wyprzedzając Krzysztofa Hołowczyca o trzy punkty. Nieoczekiwanym liderem był Thomas Bryntesson, zwycięzca trzecich kwalifikacji. Nowy w RX Lites Cup, Szwed z Töcksfors w ubiegłym roku debiutował w rallycrossie wygrywając Puchar Norwegii.

Martin Kaczmarski wycofał się z rundy RX Lites Cup na Lydden Hill Race Circuit po biegu rozgrzewkowym. - Bad bad news… - napisał wrocławianin na FB. - Na początku drugiego dnia zawodów podczas biegu rozgrzewkowego mocno dobiło mnie po hopie i prawdopodobnie odezwała się moja zeszłoroczna kontuzja kręgosłupa. Musiałem się wycofać, jadę do szpitala, aby zdiagnozować temat. Mam nadzieję się wylizać do następnych zawodów. To była jedyna rozsądna decyzja. Kibicujcie Hołkowi w półfinale!

Drugi w wyścigu, ósmy w czwartej sesji, Krzysztof Hołowczyc zajmował 9 miejsce po kwalifikacjach. Hołek tym razem zjechał na Joker Lap na początku wyścigu. Finiszował 1,2 sekundy za Joachimem Hvaalem, 0,6 s przed Simonem Vågø Syversenem. Czwarty bieg prowadziłem, ale w końcówce silnik zaczął mocno przerywać i wyprzedził mnie jeden koleś - napisał Krzysztof Hołowczyc na FB. - Przyczyna awarii prozaiczna - upaliło świecę... Wymieniamy i półfinały. Trzymajcie kciuki!

W pierwszy mbiegu półfinałowym Hołowczyc zjechał na Joker Lap na pierwszym okrążeniu, podobnie jak Ovenden i Oliver Eriksson. Thomas Brynildsen prowadził do zaliczenia Joker Lapa na 3 okrążeniu. Hołowczyc na czwartym kółku został wyprzedzony przez Tristana Ovendena i zwolnił w końcówce wyścigu z powodu awarii silnika. Kevin Eriksson odwiedził Joker Lap na przedostatnim okrążeniu, osiągając metę 1,1 sekundy przed Bryntessonem.

Samochody:

Komunikat ZT GKSS nr 1/2024
Informujemy, że Komunikat Zespołu ds. Technicznych Głównej Komisji Sportu... więcej
Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 14-15.04.2024, Tor Kielce
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek) 2.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, szkolenie na licencje stopnia ND-R, 03.04.2024, Gdynia
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R... więcej