Wypadek Roberta Kubicy w rajdzie Ronde di Andora
Robert Kubica uległ w wczoraj poważnemu wypadkowi na pierwszym odcinku specjalnym w rajdzie Ronde di Andora. Jak oficjalnie poinformowało Lotus Renault GP Kubica doznał wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni.
4,6 km po starcie pierwszego odcinka specjalnego - Val Merula 1, Skoda Fabia S2000, której kierowcą był Robert Kubica uderzyła w barierę. Auto trzeba było rozcinać żeby wydobyć załogę. Pilot - Jakub Gerber wysiadł z rozbitego samochodu o własnych siłach. Robert został przetransportowany do szpitala w Pietra Ligure.
Oes nr 1 został przerwany. Wielu uczestników po tym wydarzeniu wycofało się z dalszej rywalizacji w rajdzie.
Początkowo obrażenia naszego jedynego kierowcy Formuły 1 nie były znane. Dopiero pierwsze orzeczenia lekarzy oznajmiły, że obrażenia ręki są bardzo poważne, doszło douszkodzenia nerwów i na tym etapie nie można było stwierdzić czy pacjent odzyska pełną sprawność ręki. Przeprowadzona operacja okazała się bardzo skomplikowana. Przedramię Roberta Kubicy było przecięte w dwóch miejscach, z ogromnymi zmianami przy kościach i ścięgnach. Robert doznał także wielonarządowych urazów i nie wyklucza się kolejnych operacji. Rehabilitacja niewątpliwie będzie długa, potrwa prawdopodobnie rok.
W poniedziałek rano Robert został wybudzony ze śpiączki. Jak oficjalnie podano polski kierowca miał strzaskany łokieć, bark, dłoń, która została zrekonstruowana, oraz wielopunktowe złamanie nogi.
Słowa kluczowe: robert kubica
/userfiles/2011-grafika/logotypy/PZM/PZM_mini.jpg
Partnerzy:
|
Rzecznik kierowców
Pomoc dla kierowcy
Forum kierowców
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
Eurotest - Poruszaj się swobodnie po Europie
Euro NCAP - Testy zderzeniowe
Newslettery PZM
Poznaj Newslettery
Polskiego Związku Motorowego
Złote KołoKonkurs Dziennikarski
Informacje i regulamin








































