Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Udany debiut Sobeckiego w Prohun 500

Udany debiut Sobeckiego w Prohun 500

Z dnia: 2010-07-19

Balazs Szalay wygrał ProHun 500, piątą rundę FIA CEZ Trophy w rajdach terenowych. Z trzech polskich załóg, najwyżej w generalce finiszowali debiutant na rajdowych trasach, Konrad Sobecki i doświadczony Rafał Marton w dieslowskim Pajero przygotowanym przez Offroadsport.cz. Przypadło im ósme miejsce, drugie w klasie T1 Diesel. W niedzielę rozegrano cztery odcinki specjalne w dwóch pętlach. Pomimo zapowiedzi,opady deszczu nie nastąpiły, a temperatura od rana sięgała 35 stopni.


Fot. Paweł Rosłoń

- To był bardzo ciekawy rajd, świetnie zorganizowany, szybki i bardzo męczący - powiedział Konrad Sobecki. - Było upalnie, temperatura dochodziła do 40 stopni. Podróżowaliśmy bez większych niespodzianek. Samochód przygotowany przez Mirka Zapletala spisywał się rewelacyjnie. Start w ProHun 500 potraktowaliśmy jako trening i naukę. Myślę że wszystkie założenia zrealizowaliśmy i cel został osiągnięty. Jestem bardzo zadowolony i chciałby podziękować moim sponsorom, którymi byli: TFI Investors, Moris Sport, Producent Trawnik, Tamex Obiekty Sportowe.


Fot. Paweł Rosłoń

- Konrada Sobeckiego po raz pierwszy spotkałem wiosną ubiegłego roku i to była zadziwiająca sytuacja. Ten facet o rajdach nie wiedział nic oprócz tego, że chce w nich startować - mówi Rafał Marton. - Po jakimś czasie postanowiliśmy, że będziemy współpracować i po piętnastu miesiącach doszło do pierwszego, prawdziwego startu, w poważnym rajdzie. Dziś na całkiem niezłej pozycji ukończyliśmy ProHun 500 i jestem tym bardzo usatysfakcjonowany, bo to uwieńczenie naszych długotrwałych przygotowań i w tej chwili widzę, że to miało sens.


Fot. Paweł Rosłoń

PROHUN 500
1. Balazs Szalay/Laszlo Bunkoczi (H) Chevrolet Blazer 4:50.51
2. Erik Korda/György Toth (H) Nissan Pick-Up +1.40
3. Karoly Fazekas/Peter Maurer (H) BMW X5 +7.40
4. Zoltan Balint/Daniel Marton (H) Nissan Navara +45.49
5. Pal Lonyai/Zoltan Garamvölgyi (H) Nissan Navara +53.08
6. Imre Varga/Imre Hujber (H) Nissan King Cab +1:06.33
7. Josef Pelc/Alena Pelcova (CZ) Mitsubishi Pajero +1:16.51
8. Konrad Sobecki/Rafał Marton (PL) Mitsubishi Pajero +1:27.48
9. Laszlo Liszi/Zoltan Sin (H) Mitsubishi Pajero +1:38.11
10. Juraj Ulrich/Daniela Ulrichova (SK) Nissan Navara +1:58.05
11. Aleksander Sachanbiński/Arkadiusz Rabiega (PL) Toyota Land Cruiser +2:13.11
12. Grzegorz Szwagrzyk/Piotr Brakowiecki (PL) Mitsubishi Pajero +13:06.11

Fot. Paweł Rosłoń

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rajdy terenowe rajdy cross-country prohun 500 cez-fia

Do góry




/userfiles/2010-grafika/Samochody/terenowe/zagraniczne/Sobecki_Marton_prohun_str_mini.jpg

 

PZM TU Generalny Sponsor Rajdu Polski

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Bezpieczne Rajdy Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska